„Úgy futballoztunk, ahogy Jimmy Hogan tanított bennünket.

  • #U10
  • #U8
  • #U9
$news->articletitle

"Ha labdarúgásunk történetét egyszer megírják, abban a műben az ő nevének arany betűkkel kell szerepelnie." - mondta Sebes Gusztáv, az Aranycsapat kapitánya.

 

Amikor a magyar válogatott 1953. november 25-én az emlékezetes 6:3-mal a Wembleyben kioktatta a labdarúgás csínjából-bínjából a kelleténél magabiztosabb angolokat, szövetségünk elnöke ezt nyilatkozta a leesett állú újságíróknak: "Mindent, amit erről a sportágról tudunk, Jimmy Hogantől tanultuk."
 

Az alábbi ábra szerint a spanyol labdarúgás is hasonló jelentőséget tulajdonít Hogannek, illetve a Dunamenti Iskolának. 

 

Öröm látni az ábrán a magyar neveket, olyan edzők neveit, akik a Duna menti stílus kiváló képviselői, emblematikus figurái voltak. Akkoriban a spanyol edzők találgathatták, hogy mitől tudnak olyan stílusosan, és művészien futballozni a magyarok, mostanában viszont mi próbáljuk megfejteni a spanyol futball titkát.

Jogos a kérdés: milyen módszerrel tanítható ez a fajta játék, ami egyértelmű rokonságban áll a mi tradicionális játékstílusunkkal?